Oslavy 150 let SDH Jilemnice 15. 6. 2024

Na sobotu 15. června jsme byli pozvání na oslavy kulatého výročí 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Jilemnici. Akce se konala na jilemnickém Masarykově náměstí od 13 hodin. Zahájení bylo započato slavnostním nástupem, na kterém všechny přítomné uvítal starosta sboru bratr Milan Kraus, starosta města Jilemnice David Hlaváč, starosta jilemnického okrsku bratr Václav Vondrouš, velitel SDH Jilemnice bratr Josef Cerman a za zasloužilé hasiče poté bratr Vejnar a nechyběli ani zástupci ze spřáteleného sboru z Německa.

Během slavnostního nástupu byla rozdána ocenění několika členům jilemnického hasičského sboru za jejich dlouholetou práci a také byl představen program oslav. Celé odpoledne probíhaly na náměstí ukázky – své umění předvedly jilemnické děti ve štafetách a hašení požáru. Okolní sbory zase přivezly ukázat své historické skvosty a diváci si tak mohli prohlédnout ruční stříkačky v akci. My jsme na oslavy přijeli z Valteřic se Stratílkem. Bohužel na jeho ukázku v provozu nedošlo, jelikož nebyly k dispozici dostatečné prostory. Na závěr oslav proběhla ukázka vyprošťování osob z havarovaného vozidla, která sklidila velký úspěch. Pro hosty bylo také během celé akce nachystáno bohaté občerstvení.

V 17 hodin proběhlo slavnostní otevření výstavy s názvem – Bližnímu na pomoc – 150 let hasičů v Jilemnici, která bude k vidění po celý rok v jilemnickém zámeckém muzeu.

Akce se velmi vydařila i díky slunečnému počasí, které panovalo celé odpoledne. Moc děkujeme hasičům z Jilemnice za pozvání. Akci jsme si velmi užili a budeme se těšit někdy příště.