Oslavy 140 let SDH Mříčná – 22.6.2024

V sobotu 22. 6. 2024 jsme byli pozváni na oslavy 140. výročí od založení sboru dobrovolných hasičů ve Mříčné, které se konaly od 14 hodin na místním fotbalovém hřišti.

Sraz jsme měli v půl jedné u hasičské zbrojnice ve Valteřicích, kde jsme zapojili Stratílka, připravili bannery, prapor a vyrazili. Na místo konání oslav jsme dojeli jako první, byli jsme mile přivítáni hasiči, kteří nám ukázali, kde můžeme vystavit naši hasičskou techniku. Vše jsme připravili a těšili se na program.

Kolem půl druhé následoval slavnostní nástup. Přijeli zástupci okrsku, okresu a také Libereckého kraje. Po pronesení proslovů byli oceněni hasiči z Mříčné za jejich dlouholetou práci. Poté nám v krátkosti přednesli historii sboru až do současnosti a seznámili nás s dnešním programem.

Následovalo požehnání novému hasičskému vozidlu, kterého se ujal pan farář. Automobil byl celé odpoledne vystaven pro návštěvníky, kteří si ho mohli prohlédnout. Odpolední program zpestřily dámy ze spolku Františkův harém Jilemnice, kdy předvedly pár tanečních vystoupení, závěrečnou skladbu poté secvičili na hasičskou tématiku.

Odpoledne pokračovalo ukázkami požárního útoku mladších a starších dětí a dorostu místního sboru. Po dětech si mohli požární útok vyzkoušet i ostatní přítomní. Neváhali jsme a sestavili si svůj vlastní tým. Specialita byla, že se běželo s dětským náčiním na krátkou vzdálenost. Náš útok měl pár zádrhelů, ale i tak jsme ho zvládli dokončit se ctí.

Během odpoledne proběhla také ukázka našeho Stratílka, která měla i přes počáteční technické problémy, kdy Stratílek nechtěl nastartovat, velký úspěch.  Praktickou ukázku doplnil i Petr Tomášů o pár slov.

Po celou akci byly pro děti připraveny atrakce s vodou. Nechybělo ani bohaté občerstvení a kapela JAKOBAND, která celou slavnost uzavřela.

Moc děkujeme SDH Mříčná za pozvání na vydařenou akci, oslavy jsme si moc užili.