Okrsková soutěž a oslavy 130. výročí sboru dobrovolných hasičů v Dolních Štěpanicích – 17. 5. 2024

Letošní ročník okrskové soutěže se měl původně konat ve Valteřicích, jelikož ale připadal na 130. výročí sboru dobrovolných hasičů v Dolních Štěpanicích, byl harmonogram upraven a soutěž se přesunula tam.

Soutěž i oslavy se konaly na hřišti v Dolních Štěpanicích, kde měli místní hasiči připravené krásné zázemí. Počasí bohužel moc nepřálo a celá akce se musela přesunout pod připravené stany.

Slavnostní den začal nástupem, na kterém byla přednesena řeč starostou sboru panem Kamilem Tomášem. Ke shromážděným promluvil také starosta obce Ing. Jaroslav Mejsnar a jedna ze členek sboru, která nás seznámila s bohatou historií místní hasičské obce.

Po projevech následovala okrsková soutěž v požárním útoku. Soutěžilo se v kategorii žen (5 týmů) a mužů (12 týmů). Jako první šly na řadu naše ženy z Valteřic. Ženy běžely ve složení: stroj – Marie P., spoj savic – Iva H., koš – Barbora V., béčka – Romana F., rozdělovač – Veronika J., proudy – Šárka V. a Tereza H. (Dolní Štěpanice). Vše se podařilo skvěle, až na stroj, který se bohužel vypnul a Marie P. musela znovu startovat, což celkový čas trochu posunulo.  Naštěstí se ale útok povedl hned napoprvé v čase 33,47 s. Druhé šly na řadu ženy z domácího sboru, Dolních Štěpanic, které naše děvčata porazily časem 31,27 s.

pořadíSDH ženyčas
1.Dolní Štěpanice31,27 s
2.Valteřice33,47 s
3. Jilemnice34,62 s
4. Mříčná38,74 s
5.Horní Štěpanice55,57 s

Další v pořadí šli na řadu muži. Muži z Valteřic sestavili celkem dva týmy. Tým A byl ve složení: Vojtěch J. – stroj, Petr. T. – střed savic, František J. – koš, Ondřej J. – béčka, David M. – rozdělovač, Tobiáš Ch. a Petr J.ml. – proudy. Kluci měli našlápnuto na úžasný čas, vše klaplo perfektně. Bohužel Tobiáš pustil kotouč hadice příliš brzy a ta se mu zavodnila ve chvíli, kdy k terči ještě zbýval kus cesty. Pokus tak muži dokončili v čase 35,53 s.

Tým B ve složení: Jiří H. – stroj, Václav K. – střed savic, Petr. J st.  – koš, David P. – béčka, Josef S. – rozdělovač, Lukáš P. a Roman U. – proudy. Tento pokus se i bez jediného předchozího tréninku povedl skvěle a byl dokončen v čase 30,26 s.

pořadíSDH mužičas
1.Dolní Štěpanice23,55 s
2.Mříčná24,37 s
3.Horní Branná A27,24 s
4.Horní Branná B27,45 s
5.Peřimov29,81 s
6.Valteřice B30,24 s
7.Benecko32,83 s
8.Horní Štěpanice35,01 s
9.Valteřice A35,53 s
10.Jilemnice A43,46 s
11.Vítkovice54,35 s
12.Jilemnice B55,77 s

Vyhodnocení soutěže a předání diplomů, pohárů a pamětního listu k účasti na výročí sboru se vzhledem k deštivému počasí uskutečnilo v nedaleké sokolovně. Tam na příchozí čekalo občerstvení a posezení s živou hudbou. Celou akci jsme si moc užili, zdrželi jsme se do nočních hodin a stačili jsme si i zatancovat.

Moc děkujeme hasičům z Dolních Štěpanic za krásně připravenou soutěž a pozvání na oslavy, budeme se těšit příští rok na okrskové soutěži u nás.