Hasičské odpoledne v Horní Branné s předáním hasičské cisterny – 13.7.2024

Již třetí hasičské odpoledne v Horní Branné se pořádalo 13.7.2024.

Před druhou hodinou se začala sjíždět hasičská technika z okolních sborů jak ta současná, tak i několik kousků historie, i my jsme byli pozváni s tím, abychom přivezli a předvedli motorovou stříkačku Stratílek.

Samotné uspořádání zámecké zahrady avizovalo, že se bude něco dít. Uprostřed byl zvýrazněn velký obdelník, který lemovala technika sborů z Pilníkova, Police nad Metují, Valteřic, Horní Branné, Vrchlabí 3 -Harta, Benecka – Dolních Štěpanic, Dolní Branné a HZS Vrchlabí, Jilemnice.

Proběhlo přivítání a zraky všech se začali upínat na vyhrazenou plochu kde byly zapáleny dýmovnice v modré a červené barvě. za několik okamžiků za houkání dorazila do obce historicky první cisternová stříkačka Tatra 815, která byla pořízena pro potřeby jednotky obce od hasičů z Police nad Metují. Po slavnostním proslovu starosty obce, starosty hasičů proběhlo symbolické předání cisterny zástupci hasičů a města Police Nad Metují. Následovalo žehnání automobilu za účasti faráře a společné focení všech členů výjezdové jednotky Horní Branná – Valteřice.

Následovali ukázky s historickou technikou ruční z Horní Branné a motorovou z Valteřic. Pro děti byla vyrobena pěna za pomoci ventilátoru na lehkou pěnu, vodou již zásobovala nová cisterna.

Nechyběla ani hudba, kdy od 17:00 hrála Semilská 12 a večerní taneční zábava. O jídlo a pití nouze také nebyla.

Celé odpoledne jsme si parádně užili. Děkujeme klukům z Horní Branné za parádní akci. Příště opět! 🙂