Benecká pouť 27.7.2024

Benecká pouť je pro nás každoročně spojená s netradičními hasičskými útoky, kterých se rádi a pravidelně účastníme. Letos měla tato soutěž, která tentokrát připadla na 27. července, dvacetileté výročí.

Akce se konala u kapličky svatého Huberta na Benecku, kde bylo zajištěno skvělé zázemí jak pro dospělé, tak i pro děti. Vydařilo se i počasí a celý den svítilo sluníčko.

Prvotním plánem bylo, že na soutěž vypravíme dva týmy mužů. Jelikož ale někteří ze členů onemocněli, byli jsme nuceni improvizovat. Vše se nám ale podařilo sladit, a nakonec jsme místo dvou týmů poslali do soutěže týmy hned tři – dva mužské a jeden ženský, který se nám podařilo vytvořit za pomoci závodnic z Horní Branné a Dolních Štěpanic.

Ve 14 hodin se konal slavnostní nástup, uvítání a rozlosování pořadí týmů. První běžely mladší a starší děti z Dolních Štěpanic. Poté následovala kategorie žen, kde byly přihlášeny celkem čtyři týmy, včetně toho našeho. Z děvčat jsme šly na řadu jako poslední ve složení: Marie P. – stroj, Iva L. – savice + pivo, Lenka z HB – koš, Iveta – béčka + pivo, Romana F. – rozdělovač, Tereza a Zuzana z Dolních Štěpanic – proudy. Útok se nám povedl a o kousíček jsme porazily ženy z Horní Branné a s časem 78,08 s jsme získaly 1. místo.

POŘADÍSDH ŽENYČAS
1.Valteřice78,08 s
2. Horní Branná81,23 s
3.Be-Že Benecko89,20 s
4.Dolní Štěpanice89,98 s

Poslední kategorii tvořili muži. Celkem soutěžilo 6 týmů, dva z toho z Valteřic. Tým A běžel ve složení: Marie P. – stroj, David P. – střed savic, Tobiáš Ch. – koš, Dominik J. – béčka a pití piva, Petr. T. – rozdělovač a František J. s Markem M. proudy. Při přípravě jsme nemohli nastartovat mašinu, tak jsme požádali hasiče z Horní Branné o zapůjčení té jejich. Útok byl rozběhnut krásně, došlo sice k lehkému zaváhání na středu savic, ale i tak se nám povedl dokončit v krásném čase 60,40 s.

Tým B závodil v této sestavě: Petr T. – stroj, Iva L. – střed savic, Jan Honců– koš, Petr J. st – béčka a pití piva, Jaroslav F. – rozdělovač, Radek F. a Tobiáš běželi proudy. Útok byl povedený, bez většího zádrhelu a dokončen v čase 76,19 s.