Požehnání novému výjezdovému vozidlu v Horních Štěpanicích – 5. 5. 2024

V neděli 5. května 2024 se v hornoštěpanickém kostele konalo svěcení nového výjezdového vozidla Scania. Na akci byly pozvány i okolní sbory, které se přijely zúčastnit i s četným zastoupením techniky.

Okolo půl desáté dopoledne zaparkovaly před kostelem hasičské vozy zúčastněných sborů, členové vytáhli prapory, upravili své uniformy a čekali na povely organizátorů. Mše začínala v 10 hodin. Do kostela se šlo průvodem za doprovodu dechové hudby.

Nové vozidlo Scania bylo zaparkováno před branou kostela a po skončení mše bylo pokropeno svěcenou vodou. Pan farář požehnal jak novému vozidlu, místnímu sboru, tak i všem hasičům. Všichni zúčastnění byli posléze pozváni na pohoštění ve farní zahradě. Připraveno bylo posezení se spoustou místních dobrot za doprovodu dechové kapely. Panovala zde skvělá nálada.